Doradca zawodowy

Drogi Rodzicu!

Wyniki badań wskazują, że rodzice oraz tradycje rodzinne mają największy wpływ na edukacyjne i zawodowe wybory dziecka.
Oczywiście bardzo ważną rolę w wyborze szkoły i zawodu pełnią również czynniki wewnętrzne , do których możemy zaliczyć: zainteresowania, predyspozycje, zdolności, umiejętności, temperament, cechy charakteru, wartości, możliwości intelektualne, postawy, przekonania, stan zdrowia.

Rodzicu! Jesteś pierwszym doradcą twojego dziecka. Spróbuj wesprzeć go w tak ważnych decyzjach życiowych jakim jest wybór szkoły i zawodu:

• zaobserwuj, jakie czynności chętnie wykonuje Twoje dziecko, co go pasjonuje i ciekawi. Rozmawiaj na ten temat , gdyż jest  to pierwsze źródło informacji o jego zainteresowaniach.
  • rozmawiaj na temat interesujących syna lub córkę przedmiotów szkolnych i zajęć pozalekcyjnych. Rozmowy te uświadomią Ci możliwości i potencjał Twojego dziecka.

e-Gazetki o zawodach:

01_zawody_obszaru_medyczno-spolecznego.pdf