Wycieczka szkolna do Wrocławia

28 listopada odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia. Cel wycieczki był dydaktyczny. Najpierw udaliśmy się do Instytutu Fizyki Doświadczalnej na pokaz doświadczeń z działu ,,Ruch i siły". Widzieliśmy przeróżne eksperymenty, w których czynnie braliśmy udział poprzez głosowanie na telefonach. Później pojechaliśmy do Rynku. Mieliśmy tam pół godzinki, by podziwiać Jarmark Bożonarodzeniowy. Atmosfera panująca w tym miejscu wprawiła nas w świąteczny nastrój. Potem udaliśmy się do muzeum ,,Pana Tadeusza", w którym zgromadzone są pamiątki dotyczące tego wybitnego dzieła. Uczestniczyliśmy tam w lekcji dotyczącej naszej narodowej epopei,  historii Polski i  autora - Adama Mickiewicza. Robiliśmy również własnoręcznie patriotyczne kokardy. Na koniec pojechaliśmy do Galerii Dominikańskiej. Tam zjedliśmy obiad i zrobiliśmy zakupy. Przecież po takiej porcji nauki ścisłej i humanistycznej należała się też porcja pysznej pizzy czy frytek. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Uwielbiamy takie wyjazdy, w czasie których zdobywamy nową wiedzę i dobrze się też bawimy.

Wojciech Florek, 2a

Dnia 28 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się autokarem na wycieczkę do Wrocławia.  W miłym towarzystwie ponad dwu godzinna podróż minęła zdecydowanie za szybko, aby obgadać wszystkie szkolne perypetie.  Lecz głównym celem wyjazdu była lekcja fizyki w Instytucie Fizyki Doświadczalnej- pokaz doświadczeń z działu ,,Ruch i siły. Pokaz bardzo zainteresował uczniów i zrozumieliśmy, że fizyki można się uczyć, a także  można się nią bawić. Następnym celem naszej wycieczki było odwiedzenie Muzeum Pana Tadeusza, które przybliżyło nam postać samego Mickiewicza i okres romantyzmu. Muzeum zaskoczyło multimedialnością, która przełamuje typowo nudny charakter tego typu obiektów. Ostatnim, wyczekiwanym punktem wycieczki był czas wolny w Galerii Dominikańskiej, zjedliśmy tam pyszny obiad i zrobiliśmy małe zakupy. Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ na nowo odkryliśmy uroki okresu romantyzmu i twórczości Mickiewicza i zobaczyliśmy dużo ciekawych doświadczeń o ruchu i siłach, z którymi spotykamy się w przyrodzie. Czekamy na więcej takich wyjazdów.

Jowita Biesiadecka, 3b