Menu

  • Wesołych Świąt!

  • ZAPRASZAMY

  • Wygrana!

    W rozegranym w dniu 15 kwietnia 2025 roku w Nowogrodźcu finale strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej bardzo dobrze spisali się chłopcy z naszej szkoły, którzy zwyciężyli w całym turnieju!Nasza drużyna pokonała szkoły z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i gospodarzy imprezy.Skład zwycięskiej drużyny: Tomek Gogolew-Głowacki, Mateusz Gradzi, Franek Jopek, Tomek Kropa, Flilip Makutynowicz, Alan Mańczur, Michał Nowak, Bartek Sieradzki, Jordanis Takuridis, Kornel Wesołowski i Maks Wszendybył. Opiekunami zespołu są pan Grzegorz Drabko i Tadeusz Malczyk.

  • Z cyklu: Różne bywają lekcje polskiego...

    Magia czerwonego krzesła 🪑🪄🎁🎀

    Na zakończenie cyklu zajęć z lekturą "Magiczne drzewo" uczennice wykonały swoje rekwizyty, które mogłyby spełniać najskrytsze życzenia. Przy okazji doskonaliły umiejętność współpracy i redagowanie instrukcji oraz rozwijały kreatywność. Świetnie poradziły też sobie z prezentacją na forum 🤩

  • Co się dzieje nocą w szkole w Jerzmankach...

    W miniony piątek dwie klasy: 6a i 8b spotkały się na zajęciach integracyjnych. Było miło, kreatywnie, smacznie i ...głośno 😉

  • Sukcesy naszych uczniów w 63. Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym!

    Jak co roku, Główna Komisja d/s Filatelistyki Młodzieżowej Polskiego Związku Filatelistów zaprosiła dzieci i młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym. Tegoroczna, już 63 edycja konkursu, poświęcona była Olsztynowi i nosiła tytuł „Olsztyn – stolica Warmii i Mazur”.

    Półfinał dla województwa dolnośląskiego odbył się 12 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie. Patronat nad wydarzeniem objął Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

    Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych:

    I grupa – uczniowie klas I–V szkół podstawowych,

    II grupa – uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych,

    III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie dwóch grup wiekowych: Lena Buczek, uczennica klasy V (grupa I), oraz Vitalii Bilyi, uczeń klasy VIII (grupa II).

    Z ogromną radością informujemy, że Vitalii zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej, a Lena uplasowała się tuż za podium – na IV miejscu w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy obojgu uczestnikom wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej filatelistycznej pasji!

  • Kolorowe warsztaty wielkanocne – wspólne tworzenie i świąteczna atmosfera

    W naszej szkole odbyły się radosne i twórcze warsztaty wielkanocne, które wprowadziły nas wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z zaangażowaniem tworzyli piękne ozdoby, stroiki i pisanki. Była to wspaniała okazja do wspólnej zabawy, rozmów i integracji całej społeczności szkolnej.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność, pomoc, zaangażowanie oraz przyniesione materiały, dzięki którym nasze warsztaty mogły odbyć się w tak bogatej i kolorowej formie. Wasze wsparcie jest dla nas niezwykle cenne!

    Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorek wydarzenia – pani Anny Ściebury i pani Eugenii Bila – za pomysł, przygotowanie warsztatów oraz stworzenie ciepłej, świątecznej atmosfery.

    Dziękujemy i już czekamy na kolejne wspólne inicjatywy!

  • Żywa lekcja biologii – George w naszej klasie!

    Dziś uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji biologii. Naszą salę lekcyjną odwiedził niezwykły gość – agama brodata o imieniu George!

    George, pod czujnym okiem swojego opiekuna, stał się bohaterem zajęć poświęconych gadom. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się jego budowie ciała, dowiedzieć się, gdzie żyją agamy, czym się odżywiają i jak zachowują się w naturze.

    Największe emocje wzbudziła możliwość bezpośredniego kontaktu – wielu uczniów odważyło się pogłaskać George’a, a nawet wziąć go na ręce. Lekcja wzbogacona była o ciekawostki z życia tych egzotycznych zwierząt i porady dotyczące ich hodowli.

    To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci – bo nauka przez doświadczenie to najlepszy sposób, by rozbudzić ciekawość świata!

  • Żywa lekcja biologii – odwiedziła nas Sisi!

    Podczas dzisiejszej lekcji biologii uczniowie mieli okazję spotkać niezwykłego gościa – malutkiego pieska rasy york miniaturka o imieniu Sisi. W ramach "żywej lekcji" dzieci uczyły się o budowie ciała ssaków, zachowaniach zwierząt domowych oraz o tym, jak odpowiedzialnie się nimi opiekować.

    Sisi zyskała sympatię wszystkich – cierpliwie pozowała do zdjęć, chętnie dawała się głaskać i z radością reagowała na polecenia swojej opiekunki. To była wyjątkowa i bardzo radosna lekcja, która połączyła naukę z praktyką i wielką porcją uśmiechu.

    Dziękujemy za tę wizytę – mamy nadzieję, że Sisi jeszcze do nas wróci!

  • Akcja Sprzątania Świata

    Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się oczyścić naszą okolicę. Dbajmy o środowisko i pokazujmy, jak wspólne działania mogą zmienić świat na lepsze.

  • Sukces naszych uczniów w powiatowym konkursie z języka angielskiego!

    9 kwietnia w Bogatyni odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego, w którym wzięło udział ponad 30 uczniów ze szkół z całego regionu. Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli dwa najwyższe miejsca na podium!

    Pierwsze miejsce zdobył Aleks Hofer z klasy 7b, a tuż za nim, na drugim miejscu uplasowała się Monika Szcześniak. To ogromne osiągnięcie nie tylko dla samych uczniów, ale również dla całej społeczności szkolnej, która może być dumna z tak wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego.

    Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

  • Kreatywność naszych uczniów!!!

    Zrobić coś z niczego to jest sztuka. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że są bardzo kreatywni i z niepotrzebnych rzeczy stworzyli wyjątkowe prace. 

  • Integracja

    Jednym z kluczowych elementów dobrych relacji jest komunikacja. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 5 podczas wspólnych warsztatów. Zadania wymagające wzajemnego dzielenia się informacjami, zarówno na temat bieżących zadań, jak i oczekiwań oraz potrzeb, pokazały jak uniknąć nieporozumień i konfliktów.

  • Klasa 5b wykonała kuchenki solarne!

    Klasa 5b w ramach edukacji ekologicznej poznawała odnawialne źródła energii. Jako zadanie praktyczne wykonywali solarne kuchenki. Konstruując kartonowe podgrzewacze do pianek marshmallow wykorzystali energię słoneczną i folię aluminiową. Dokładność i precyzyjność były nagrodą 😁

  • 🎉 Podsumowanie VIII edycji „Psu Na Budę” 🎉

    W minioną środę odwiedziła nas Pani ze schroniska w Dłużynie Górnej, aby oficjalnie przekazać szkole Statuetkę za zajęcie I miejsca w VIII edycji „Psu Na Budę”!

    Podczas wizyty podzieliła się z nami inspirującymi historiami o funkcjonowaniu schroniska, podkreślając, jak ogromny wpływ na los bezdomnych zwierząt mają akcje, w które angażują się takie społeczności jak nasza. Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać ogromne ilości karmy oraz niezbędnych rzeczy dla psów i kotów, co przyniosło nam zwycięstwo wśród wszystkich placówek oświatowych w powiecie zgorzeleckim.

    Szczególne gratulacje należą się klasie V a, która ustanowiła rekord w zbiórce darów w konkursie międzyklasowym! W uznaniu ich wysiłku szkolny koordynator i opiekun koła wolontariatu, Pan Sylwester Kotrys, przekazał klasie specjalną statuetkę, a chwilę tę uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

    Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy choćby najmniejszym gestem wsparli tę inicjatywę. To dzięki Wam odnieśliśmy tak wielki sukces.

    Pamiętajmy, że WARTO ZAWSZE POMAGAĆ!

  • TARGI TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO

    Uczniowie z koła turystycznego pociągiem wybrali się 22.03.2025r.

    na Międzynarodowe TARGI TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO do Wrocławia - Stadion Tarczyński Arena.

    Niektórzy z nas pierwszy raz w życiu zobaczyli ogromny stadion sportowy.

    A podczas targów odkrywaliśmy  bogactwo światowej turystyki. Wystawcy z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Indii , Tunezji zapraszali do odwiedzenia swoich krajów, oferując również degustacje lokalnych przysmaków.

    Wystawcy z Dolnego Śląska oraz z całej Polski reklamowali skarby – od tajemniczych zamków, przez historyczne miasta, po atrakcje przyrodnicze.

    Nasi uczniowie mogli również spędzić czas aktywnie: wspiąć się na ściankę, wzięli udział w eksperymentach z ciekłym azotem , warsztatach rękodzieła, w strefie Decathlonu strzelali z łuku. Odwiedziliśmy strefę produktów regionalnych, gdzie można było posmakować  lokalne sery, wędliny i tradycyjne smakołyki z Polski, Bałkanów, Portugalii i Turcji.

    W programie targów miał miejsce FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW.

    My wybraliśmy - spotkanie z  Gościem Specjalnym – „Ready for Boarding: Route 66 kamperem - miesięczna podróż od Chicago do Los Angeles”:

    Kamila i Paweł Florczak autorzy bloga podróżniczego www.readyforboarding.pl oraz kilku książek i poradników o ciekawych miejscach w Polsce i na świecie, w tym m.in. „USA, część zachodnia”, „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem” czy serii „Rodzinne podróżowanie”.  W trakcie wszystkich swoich podróży zwiedzili ponad 40 krajów, z czego ponad 30 wspólnie z dziećmi. Ich wspólną pasją są podróże i próbują nią zarazić trójkę swoich dzieci, z którymi podróżują już ponad 7 lat, a z dziećmi odwiedzili m.in. Chiny, Meksyk, Stany Zjednoczone, Maroko, Singapur, Wyspy Owcze, Azory i wiele więcej ciekawych miejsc zarówno w Polsce jak i za granicą.

    Podczas swojej prelekcji zabrali  nas na do Stanów Zjednoczonych, gdzie ponad miesiąc czasu zajęło im przemierzenie słynnej Drogi Matki, czyli Route 66 z trójką swoich dzieci! W trakcie podróży przemierzali Parki Narodowe z Wielkim Kanionem na czele, ale również słynne Las Vegas, Chicago czy Los Angeles. Odwiedziliśmy z podróżnikami Kalifornię, Arizonę, Nowy Meksyk, Teksas, Nevadę podczas podróży Route 66. Podróżnicy opowiedzieli o swoich przeżyciach na Alei Tornad w USA.

                 To była bardzo udana wycieczka, pełna nowych wrażeń i wiadomości.

  • POSZUKIWANIE WIOSNY - 21.03.2025 r.

    W pierwszym dniu wiosny nasi uczniowie uczestniczyli w GRZE na TERENIE SZKOŁY.

    Z mapkę gry oraz z kartą punktacji realizowali na 8 stacjach, zadania związane są ze zdrowym stylem życia, ekologią i pierwszą pomocą:

    1. STACJA sportowa – ruch to zdrowie.
    2. STACJA ekologia - zanieczyszczenia powietrza i ich negatywny wpływ na zdrowie.
    3. STACJA dobrego słowa – grzeczność na co dzień.
    4. STACJA wiosna w języku niemieckim.
    5. STACJA  czy znam przysłowia o wiośnie.
    6. STACJA OSP Trójca : potrafię udzielić pierwszej pomocy – resuscytacja , potrafię wezwać pomoc, znam numery alarmowe
    7. STACJA OSP Trójca: rozpoznaję podręczny sprzęt gaśniczy i wiem do czego służy; czujka dymu i tlenku węgla.
    8. STACJA wiosenna krzyżówkę z hasłem.

     

    Strażacy z OSP Trójca zapoznali naszych uczniów z  wyposażeniem wozu strażackiego, przeprowadzili warsztaty z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

    Dokonali pokazu działania przy gaszenie pożarów wodą, za pomocą węża strażackiego.

     

    Na zakończenie dnia zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla. Wręczono nagrody zwycięzcom gry.

     

    Dziękujemy Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Trójcy za promocję wiedzy z zakresu bezpiecznych zachowań oraz zapobieganiu sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu.

    Naszych uczniów edukowali:

    Prezes Gminnych ZOSPRP w Zgorzelcu Druh Arkadiusz Furmaniak

    Wiceprezes – Naczelnik Druhna Wiesława Trzeciak

    Druh Kamil Chabielski

    Druh Adam Korba

  • Żywa Lekcja Biologii – Spotkanie z Pieskiem Bulim i Kotem Truskawką

    W naszej szkole odbyła się wyjątkowa Żywa Lekcja Biologii! Uczniowie mieli okazję poznać niezwykłych gości – pieska Buliego oraz kota Truskawkę.

    Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak właściwie opiekować się zwierzętami domowymi, poznały ich potrzeby oraz ciekawostki z życia czworonogów. Buli zachwycił wszystkich swoją energią i przyjacielskim nastawieniem, a Truskawka ujęła serca uczniów swoją gracją i mruczeniem.

    Spotkanie było nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją empatii i odpowiedzialności za zwierzęta. Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom oraz organizatorom za niezapomniane chwile!

  • Dzień bez plecaka

    1 kwietnia każdego roku obchodzimy tak zwany „dzień żartów”. Celowo wprowadzamy innych w błąd, robimy psikusy.  A nasi uczniowie tego dnia wykazali się ogromną kreatywnością zastępując plecaki czymś innym.

  • XXVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik" na etapie powiatowym w kategorii starsi – klasy VII-VIII

    To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło młodym pasjonatom słowa zaprezentować swoje umiejętności, recytując zarówno wiersze, jak i fragmenty prozy. Ich talent, pasja i zaangażowanie w pełni zasłużyły na nasz podziw.

    Z wielką radością informujemy, że wyróżnienie otrzymała: 🏅 Victoria Schmutzer ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach! Jej występ to wspaniały dowód na to, jak wielkie możliwości tkwią w młodych artystach.

    Tegoroczny konkurs zgromadził aż 25 uczestników z całego powiatu zgorzeleckiego, a poziom ich prezentacji był naprawdę imponujący. 👏 Każdy uczestnik wniósł coś wyjątkowego, co nadało temu wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru.

    Serdeczne gratulacje dla wszystkich młodych artystów – jesteście inspiracją! 🌟 Dziękujemy za Waszą odwagę i niezwykłą wrażliwość, które uczyniły ten konkurs prawdziwym świętem literatury.

strona: