Zwiedzanie Zamku Kliczków i spacer ścieżką przyrodniczą.
Wycieczka do Zagórza Śląskiego - zwiedzanie Zamku Grodno i spacer kładką nad Jeziorem Bystrzyckim.
Zwiedziliśmy Pałac w Łagowie i okoliczne Stawy Łagowskie.
Uczylismy się orientowania map.
Najciekawsza była gra terenowa -GEOCACHING (poszukiwanie skarbów).
Odnaleźliśmy skrytkę geocachingową niedaleko pałacu.
Prowadzący nas przewodnik górski zapoznał nas ze sztuka przetrwania - surwiwal z ang. survival, czyli rodzajem aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w trudnych warunkach. Uczyliśmy się rozpalać ognisko bez zapałek. Poznaliśmy metody uzdatniania wody do picia. Zorientowaliśmy mapę w terenie.
Uczniowie klasy 5a i 5b poznali pracę hutników szkła. Zobaczyli cały proces produkcji .
Uczestniczyli w warsztatach malowania szkła. I samodzielnie wg własnego pomysłu pomalowali szkło.
To była bardzo kształcąca wycieczka.🙂
W Rudawskim Parku Krajobrazowym podziwialiśmy Purpurowe i Błękitne Jeziorko.
Zobaczyliśmy pozostałości po dawnych kopalniach .
A w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wojanowie .
Dolnośląski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu on-line poświęconemu szczepieniom dzieci i młodzieży przeciw COVID-19 prowadzonym w ramach Narodowego Programu Szczepień.
Prelegentami będą pan prof. dr hab. Leszek Szenborn kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz pani Barbara Korzeniowska wicedyrektor ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, lekarz medycyny.
Spotkanie odbędzie się na platformie Microsoft Teams w dniu 24 czerwca 2021 r. (czwartek) o godz. 17.30, przewidywany czas trwania spotkania 1,5 godz.
Spotkanie odbędzie się pod poniższym linkiem:
Na wycieczce w Przesiece zobaczyliśmy ciekawe miejsca jak Ogród Japoński-Siruwia , Kaskady Myi i Wodospad Podgórnej. Przeszliśmy długą drogę ale było warto😁
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Japońskiego Siruwia , do którego szliśmy pieszo. Zwiedzając ogród poznaliśmy dużo ciekawostek oraz informacji o Japoni. W ogrodzie było dużo kwiatów oraz dwa wodospady.Mieliśmy tam super warsztaty plastyczne i malowaliśmy figurki kota Maneki farbami. Po zwiedzeniu ogrodu poszliśmy do parku linowego ze zjeżdżalniami. Po zabawie poszliśmy pieszo do Kaskad Myi,gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie, odpoczeliśmy i ruszyliśmy w dalszą wędrówkę. Na samym końcu zaplanowany mieliśmy Wodospad Podgórnej . Szliśmy pięknym szlakiem z widokiem na rzekę i skały. Wycieczka bardzo mi się podobała😀
Wycieczka do ogrodu japońskiego była niesamowita, piękno kwiatów i krajobrazu Japonii, informację o kulturze Japonii oraz muzeum Samuraja były ciekawe. Kaskady Myi oraz Wodospad Podgórnej, które oglądaliśmy podczas pieszej wędrówki również mi się podobały. Droga górska została pięknie uformowana przez naturę. Każdemu poleciłbym ta wyprawę, ponieważ jest to piękne przeżycie.
Dawno nas nie było pod Pomnikiem Pamięci Sybiraków. Dzisiaj - 16.06.2021r. - grupa uczniów z klasy 8a posprzątała teren wokół Miejsca Pamięci Narodowej oraz umyliśmy samą płytę Pomnika. Potem tradycyjnie zapaliliśmy znicze i położyliśmy wiązankę kwiatów. Ponieważ cmentarz komunalny to także miejsce spoczynku pana Jana Matwiejczyka, długoletniego Prezesa Zgorzeleckiego Związku Sybiraków, więc na Jego grobie także zapaliliśmy znicze i przypomnieliśmy sobie historię całej rodziny, która została zesłana na Sybir w lutym 1940r.
11 czerwca uczniowie klasy 6a spotkali się na wieczornym spotkaniu integracyjnym. Było kolorowo, smacznie, głośno i radośnie 😊
10 czerwca 2021 roku klasa 5b przez 3 godziny świetnie bawiła się w Żarkach Średnich w „Żareckim Gaju”. Jest to miejsce, gdzie można dobrze zjeść, pobawić się, odpocząć i miło spędzić czas. Dzieciaki z 5b spędziły czas na świeżym powietrzu, pałaszując kiełbaski z ogniska, pop-corn, frytki i watę cukrową. Brały udział w konkursach przygotowanych przez właścicieli obiektu. Poza miejscem rekreacyjnym jest to również miejsce edukacyjne. Sporo tu informacji o życiu leśnych zwierząt oraz ekologii. Tutaj nikt nie będzie się nudził. Chciałabym również podziękować mamom, które towarzyszyły nam w dzisiejszej wycieczce i miło spędziły z nami czas.
Wychowawca- Joanna Krawczak
Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy zapisy na półkolonie letnie dla uczniów naszej szkoły.
Szczegóły w dzienniku Librus.
20 maja 2021 roku klasa 5 uczestniczyła w ostatnich zajęciach online 🤓 Była to okazja nie tylko do podsumowania pracy z lekturą "Przygody Tomka Sawyera", ale także do rozmowy o wyczekiwanym powrocie do szkoły 😎🤗😊
Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii we współpracy z Fundacją
Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotowała dla Państwa
broszurę pt. „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed
zagrożeniami cyfrowego świata?”.
Dynamiczny rozwój mediów elektronicznych powoduje, że dostęp do nich
dzieci i młodzieży staje się coraz łatwiejszy. Młodzi ludzie poświęcają
wiele czasu sprawom sieci, komunikowania się za pomocą portali
społecznościowych czy na korzystanie z różnego typu gier online – stąd
zaniepokojenie nadmierną liczbą godzin spędzaną w świecie wirtualnym
przez uczniów. Jest to problem coraz bardziej powszechny, dostrzegany
również przez nauczycieli i pedagogów.
Poniżej zamieszczamy treść broszury. Zachęcamy Państwa do zapoznania się
z nią, aby świadomie podjąć kroki zmierzające do ewentualnego wskazania
szkołom potrzeby podjęcia działań profilaktycznych w tym zakresie oraz
udzielić wsparcia rodzicom i wspomagać ich w przeciwdziałaniu
e-uzależnieniom dzieci i młodzieży.
Szanowni Państwo
zachęcamy do skorzystania z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera on publikacje i poradniki wspomagające nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców. Materiały te będą pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie nauki zdalnej.
Znajdą je Państwo na stronie
https://drive.google.com/drive/folders/1QR3tdGsj52H3rRlQXpOTYHjo9AMJEWjz
Interesujące materiały dot. wsparcia dzieci w powrocie do szkoły po pandemii znajdą Państwo również w dzienniku Librus.