20 marca we współpracy z Leroy Merlin w naszej szkole odbyły się wiosenne warsztaty DZIECIAKI SADZENIAKI. uczniowie wysłuchali i obejrzeli prezentację a następnie na świeżym powietrzu sadzili kwiaty wokół szkoły aby upiększyć otoczenie 🌷💐🌹🌺
Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs biologiczny. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą biologiczną. Na wszystkich czekał słodki, owocowy i zdrowy poczęstunek.
Od dnia 20 marca Nasza Szkoła Podstawowa im. Sybiraków
w Jerzmankach organizuje zbiórkę Elektrośmieci. Włączając się
w ogólnopolską akcję „ Moje miasto bez Elektrośmieci” placówka otrzyma punkty, które wymienimy na atrakcyjne nagrody (multimedialne doposażenie szkoły).
Biorąc udział w akcji dajemy wzorowy przykład Naszym Dzieciom jak należy dbać o Matkę Ziemię. Uświadamiając dzieciom co należy zrobić ze zużytym sprzętem AGD, RTV – dajemy „drugie życie” urządzeniom przez RECYKLING.
Każdy chętny może przynieść zużyty, niepotrzebny sprzęt AGD
i RTV na miejsce zbiórki. Wyznaczony został plac na terenie firmy POLFARMER w Jerzmankach naprzeciwko PSZOK od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00.
Akcja trwa od 20.03.2023 r. do 31.03.2023 r. zachęcamy do czynnego udziału w Akcji.
Całą akcję wspomaga sołectwo Jerzmanki z Panem Sołtysem Dariuszem Świątkiem na czele J
Koordynatorzy akcji:
Anna Ściebura
Ada Burlikowska
tel. kontaktowy 75 721 38 85 wew. 15
Przez lata Polska była potęgą sadowniczą, opartą o drzewa dawnych odmian. Głównie to jabłonie były wszechobecnym elementem krajobrazu i stanowiły podstawę zaopatrzenia rodzinnych gospodarstw. Stare odmiany funkcjonowały we wszystkich zakątkach Polski i były doskonale przystosowane do panujących tam warunków. W ostatnim pół wieku wyginęło około 80% zasobów starych drzew owocowych. Ogromną ceną za sadowniczy sukces ponoszą uwarunkowania chemiczne. Stąd ważne jest, aby zadbać o naturalne sady, które będą prowadzone bez zbędnej chemizacji. Aby zdobyć wiedzę na temat umiejętnej uprawy i walorów zdrowotnych owoców z drzew tradycyjnych odmian, pod kierunkiem pani Anny Ściebura, przystąpiliśmy do projektu „Tradycyjny sad”. Jego celem jest poznanie sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu, składającego się z co najmniej 5 jabłonek sadzonych na szkolnym i ogólnodostępnym terenie.
Nasz Zespół „Królowie Sadu” w składzie: Ewa Furtak, Natalia Bartoszewicz, Laura Kobes, Anna Wojtków, Aurelia Narewska, Klaudia Kobes, Adrianna Nieckarz, Paulina Manczur, wspólnie opracował plan zadań do wykonania, uwzględniając terminarz Konkursu oraz osoby odpowiedzialne za poszczególne działania. Realizując wytyczne I etapu projektu, wykonaliśmy następujące elementy planu:
1.zdobyliśmy wiedzę na temat sadownictwa oraz starych odmian drzew owocowych, w szczególności jabłoni;
2. znaleźliśmy sojuszników w postaci sadowników chroniących drzewa metodami naturalnymi;
3. umieściliśmy informacje o projekcie na stronie szkoły i w mediach społecznościowych.
4. Założyliśmy „Księgę Sadu” w której będziemy dokumentować i opisywać etapy prac przy zakładaniu sadu.
14 marca w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień liczby pi. Uczniowie rozwiązywali zagadki umieszczone na drzwiach gabinetów i sal szkolnych, a wcześniej zapoznali się z ciekawymi faktami związanymi z tą liczbą. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.
Mitologiczna uczta połączona z autoprezentacją to idealny sposób na utrwalenie wiedzy w miłej atmosferze 😇 Piątaki jak zwykle wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością 👏
W naszej szkole 20.03. odbędą się "Wiosenne warsztaty", podczas których uczniowie będą dekorować i obsadzać otoczenie szkoły kwiatami. Zapraszamy do udziału w warsztatach 🌷🌷🌷
W najbliższym czasie będziemy obchodzić Dzień Recyklingu (18.03) z trej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty "Jak segregować śmieci - recykling". Uczniowie uczestniczyli w szeregu różnych ćwiczeń i zabaw. Nauka przez zabawę i doświadczenie.
Jak co roku rocznica deportacji Polaków na Sybir, która miała miejsce w nocy z 9/10 lutego 1940r., sprowadziła nas do kościoła św. Bonifacego w Zgorzelcu, gdzie w niedzielę 12 lutego uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej poświęconej Sybirakom. Osoby, które biorą udział w tej uroczystości, to nie tylko Sybiracy i ich rodziny, ale również ci, którzy otrzymali tytuł Honorowego Sybiraka, przedstawiciele władz oraz my, jako Szkoła nosząca imię Sybiraków. W taki sposób oddajemy cześć żyjącym i zmarłym Sybirakom, których mieliśmy zaszczyt poznać, i których nadal wspominamy z wielkim sentymentem.
W dniu 8 lutego w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Wśród 13 uczestników zwyciężył po zaciętej rywalizacji Bartłomiej Jonczyk drugi był Dominik Ardeli a trzeci Vitaji Bily.
Gratulejmy!
W dniu 10 lutego 2023r. wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej na podsumowaniu I semestru roku szkolnego 2022/2023.
Pamiątkowe dyplomy i słodki upominek otrzymało 32 uczniów wyróżnionych za wysokie wyniki w nauce i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.
Nagrodzeni zostali także uczniowie za przyrost wiedzy.
Podczas spotkania nagrodzono również laureatów konkursu recytatorskiego oraz bibliotecznego.
Gratujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
1 lutego 2023 roku dwanaścioro utalentowanych uczniów prezentowało wiersze podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Jury wyłoniło trzech laureatów z klas 5-6 oraz trzech z klas 7-8, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.
5-6 klasa:
I miejsce - Aurelia Narewska
II miejsce - Klaudia Kobes
III miejsce - Aleks Hofer
7-8 klasa:
I miejsce - Elzbieta Dryhusz
II miejsce - Hanna Wełniak
III miejsce - Hanna Sudół
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Klasa 8b oraz 8cd pozdrawiają z Wrocławia.
W ramach przygotowań do egzaminów odwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Mogliśmy powtórzyć sobie fragmenty naszej narodowej epopei. Podróż pociągiem, spacer po stolicy Dolnego Śląska i przebywanie wśród przyjaciół to miły przerywnik w długim, styczniowym okresie nauki 🤩
29 stycznia 2023r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puzzli, znany też jako Międzynarodowy Dzień Łamigłówek lub Dzień Składanki i Łamigłówki. To święto istnieje od połowy lat 90-tych.
W naszej szkole postanowiliśmy zatem zorganizować I turniej międzyklasowy w układaniu puzzli. Do rywalizacji stanęły czteroosobowe drużyny, reprezentujące dziesięć klas. Na słowa uznania zasługują wszystkie ekipy, gdyż z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem podeszły do pracy. Widać było świetną współpracę w drużynach i ogromne skupienie na zadaniu.
Oto wyniki rywalizacji:
I miejsce – klasa 8c w składzie: Kornelia Winnicka, Hania Wełniak, Dawid Szeląg, Wiktor Fiutek
II miejsce – klasa 8a w składzie: Bartek Jonczyk, Mateusz Łukanus, Michał Słabicki, Hubert Zwoliński
III miejsce – klasa 7a w składzie: Ewa Furtak, Lena Turek, Filip Kusarek, Patryk Giryn
Kolejne miejsca zajęły następujące drużyny:
IV miejsce – klasa 8b
V miejsce – klasa 7b
VI miejsce – klasa 5a
VII miejsce – klasa 6b
VIII miejsce – klasa 7c
IX miejsce – klasa 6a
X miejsce – klasa 5b
Obiecujemy szansę rewanżu za rok. Gratulacje dla zwycięzców.
Reprezentacja Szkoły w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej po bardzo dobrej grze wywalczyła II miejsce!
Szkołę reprezentowali:
Karol Szawuła (kapitan)
Szymon Sikorski
Piotr Witek
Krzysztof Marszał
Paweł Gałaś
Damian Czapliński
Michał Słabicki
Hubert Zwoliński
Marcel Szczurek
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!