Spotkanie z Olgą Tokarczuk

5 grudnia odbyło się w MDK w Zgorzelcu spotkanie z jedną z najbardziej cenionych na świecie i najczęściej nagradzanych polskich pisarek, Olgą Tokarczuk. Uczniowie naszego gimnazjum również wzięli udział w tym wydarzeniu.
Uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z prozatorką, a także dowiedzieć się, co inspiruje ją do tworzenia takich dzieł jak "Księgi Jakubowe" czy "Prawiek i inne czasy". Dodatkowo pisarka pochwaliła się Międzynarodową Nagrodą Mosty, którą wczoraj odebrała w Gorlitz. Otrzymała ją za popularyzację i odkrywanie wielokulturowości Dolnego Śląska.
Nadmieniamy, iż w naszej bibliotece szkolnej można od poniedziałku wypożyczyć najnowszą powieść Olgi Tokarczuk "Księgi Jakubowe", za którą pisarka otrzymała w 2015 roku najważniejszą polską nagrodę literacką- Nike. Ponadto znajduje się w książce dedykacja dla uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum oraz autograf autorki.