V Turniej Andrzejkowy

Już po raz piąty Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach zaprosiło uczniów klas V i VI szkół podstawowych z Łagowa, Trójcy, Osieka Łużyckiego oraz Żarskiej Wsi na Andrzejkowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec.

Podczas kilku godzin spędzonych na sali gimnastycznej uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w kilku sportowych konkurencjach, tj. rzut piłką do celu, bieg z tacką, na której znajdowała się piłeczka do tenisa stołowego. Na dzieci czekały także matematyczne łamigłówki oraz zabawa w Buzz na PlayStation 3, czyli spradzenie wiedzy ogólnej w formie teleturnieju. Nalezy przyznać, iż rywalizacja była bardzo zacięta, ale towarzyszyła przy tym wyśmienita zabawa.

Podczas przerwy, gimnazjaliści oprowadzali swoich młodszych kolegów i koleżanki po szkole, gdzie czekało na nich i tam sporo atrakcji - wróżby andrzejkowe, sprawdzenie funkcjonowania e-klasy, doświadczenia chemiczne i biologiczne oraz poczestunek.

Po przerwie wszyscy dowiedzieli się, kto został zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju. A byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy.
Prócz pięknego pucharu otrzymali także cenne nagrody rzeczowe. Każdy uczeń otrzymał również pamiątkę z pobytu w fajnej szkole i zabawy andrzejkowej.