Kampania antynikotynowa - 24 XI 2015r.

Od kiedy papierosy pojawiły się na rynku, zawładnęły rzeszą ludzi. Istnieje wiele argumentów za i przeciw paleniu, ale co jest prawdą? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie klasy 3B, organizując w dniu 24.11.2015r. w naszym gimnazjum kampanię antynikotynową. Tematem głównym było uświadomienie młodzieży szkodliwości wynikającej z palenia papierosów oraz byciu biernym palaczem.
Na początku spotkania uczniowie zaprezentowali spektakl pt. ’’Sąd nad papierosem’’, gdzie rozstrzygano jego wpływ i szkodliwość na człowieka. Przedstawienie wywołało sporo emocji z uwagi na dowody przeciw tej zgubnej używce, np. filmy ukazujące osoby z nowotworami krtani, zdjęcia ilustrujące różne choroby spowodowane paleniem nikotyny, a także wstrząsające fotografie dzieci z papierosem. Następnym elementem spotkania była prelekcja przygotowana przez dwie uczennice, Ewelinę Sołtys i Maję Kapustę. Był to wykład połączony z prezentacją multimedialną pt. ‘’Szkodliwość palenia papierosów dla nas i naszego otoczenia’’. Dziewczęta wyjaśniały genezę papierosa, jego szybki rozwój oraz negatywny wpływ na organizm ludzki. Gimnazjaliści z wielką uwagą słuchali tych ciekawych i zarazem wstrząsających informacji.
Po spotkaniu większość uczniów, jak nie wszyscy, stwierdzili, że palenie jest niebezpiecznym nałogiem, takim jak alkoholizm czy narkomania. Zdecydowanie nie warto palić tytoniu!

Napisały: Ewelina i Maja