Regulamin Naukowej Ligi Zadań

Regulamin Naukowej Ligi Zadań z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
(matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia)

1. Przedmiotowa Liga Zadań, to 4 etapy:
1 etap od 15 października do 15 listopada 2015 r.
2 etap od 16 listopada do 18 grudnia 2015 r.
3 etap od 07 stycznia do 29 stycznia 2016 r.
4 etap od 22 lutego do 20 marca 2016 r.
2. Może przystąpić do niej każdy uczeń klas I III Gimnazjum w Jerzmankach.
3. Liga zostanie przeprowadzona dla trzech poziomów klas.
4. W każdym miesiącu trwania Ligi Zadań publikowane będą zadania z podanym terminem oddania prac.
5. Publikacja będzie dokonana na szkolnej stronie internetowej
www.jerzmanki.edupage.org

6. Rozwiązania zadań uczniowie przekazują nauczycielowi, który jest opiekunem Ligi Zadań. Rozwiązania zadań należy przedstawić w formie pisemnej, na kartce zawierającej dane ucznia: imię i nazwisko, klasę, datę oddania pracy lub w formie elektronicznej na adres emaila lub pendrive.
Rozwiązania powinny zawierać tok rozumowania (rozwiązania rachunkowe + słowny opis) i być czytelne.
7. W każdym miesiącu na szkolnej stronie internetowej publikowane będą odpowiedzi i wskazówki do rozwiązań zadań z poprzedniego miesiąca.
8. Za systematyczny udział w Lidze Zadań uczeń otrzymuje punkty z zachowania. Za udział w ciągu trzech miesięcy 30p Za udział w ciągu czterech miesięcy 40p
9. W każdym miesiącu za rozwiązanie zadań uczeń otrzymuje z przedmiotu dodatkowe punkty - max 10 punktów extra. W razie uzasadnionych wątpliwości dotyczących samodzielnej pracy ucznia, nauczyciel ma prawo zweryfikować umiejętność rozwiązań zadań.
10. W maju każdy uczestnik Naukowej Ligi Zadań weźmie udział w etapie szkolnym polegającym na rozwiązaniu kilku zadań, z czego połowa to będą zadania z wcześniejszych 4 etapów przeznaczonych do rozwiązania w domu.
11. Uczniowie, którzy uzyskają ponad 50% w etapie szkolnym Naukowej Ligi Zadań ( w maju) otrzymają 20 punktów extra z przedmiotu. Uczniowie, którzy zdobędą 80% możliwych do uzyskania punktów otrzymają celującą ocenę na koniec roku szkolnego z przedmiotu.
Przewidziane są również nagrody niespodzianki.

Życzę powodzenia
Barbara Andrzejak