EKO-PARTY

27 października w naszej szkole zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą odbyło się EKOPARTY. Poszczególne klasy z wychowawcami przygotowały ciekawe zadania o tematyce ekologicznej:

1. Rozpoznawanie witamin i minerałów w składnikach pokarmowych (pani Sylwia + 1a)
  2. Sadzenie roślin z własnych sadzonek (pani Kasia=w zastępstwie pani Wiola i pan Sylwek + 3b)
  3. Rozpoznawanie zużycia wody w trakcie różnych czynności życia codziennego w domu i obliczanie rachunków za wodę (pani Ela + 1c)
  4. Analizowanie niekorzystnych zjawisk związanych z działalnością człowieka (np. efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, susze, smog) (pani Dorotka + 2c)
  5. Segregacja odpadów klasa (pani Agnieszka +3a)
  6. Wykonywanie papieru czerpanego – (pani Ewa + 2a)
  7. Wykonywanie ozdób i części garderoby z surowców wtórnych (pani Basia + 2b)
  8. Rozpoznawanie wybranych oznaczeń na opakowaniach (np. znakowanie żywności, znaki bezpieczeństwa, oznakowanie obuwia i tkanin) - (pani Gosia + 1b)

Uczniowie przechodząc przez poszczególne gabinety wykonywali te zadania bawiąc się i ucząc przy okazji. Punktami za wykonanie zadania były zebrane wcześniej zakrętki.

Po podsumowaniu okazało się, że największą wiedzę i umiejętności ekologiczne mają najstarsi uczniowie: I miejsce zajęła klasa 3a, II – klasa 3b, a III – klasa 2a. Nagrodą była misa ze „zdrowymi dogryzaczami” czyli marchewką, jabłkami i rzodkwią.

A na koniec wszyscy, którzy mieli element stroju wykonany z surowców wtórnych mogli pobalować na DISCO-PARTY.

Klasa 3a wraz z wychowawczynią serdecznie wszystkim dziękuje za udział i pomoc w organizacji eko-party.