Turniej Piłki Siatkowej

W piątek ruszyła 3 edycja Gimnazjalnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. O. Michała Tomaszka w Pieńsku. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn dziewcząt i 5 drużyn chłopców, w tym nasi reprezentanci. Rozgrywki odbywają się w grupach kolejno w każdej ze szkół. Pierwsza runda grupy B odbyła się w naszej szkole w miniony piątek. Mecze systemem „każdy z każdym” rozegrały miedzy sobą drużyny szkolne z Zawodowa, Sulikowa i Jerzmanek oraz klub Libero z Bogatyni. Kilka meczów było na bardzo wyrównanym poziomie, co sprzyjało wspaniałej rywalizacji „punkt za punkt”, a dwa mecze rozstrzygnęły się dopiero w tibreckach ( pomiędzy Sulikowem a Zawidowem walka toczyła się aż do 19 punktu). Pozostałe drużyny dopingowały swoje koleżanki wywołując na hali ogromny sportowy huk. Atmosfera była wspaniała. Nasze dziewczyny, po początkowym paraliżującym stresie, z każdym meczem grały coraz lepiej, a z klubem bogatyńskim prowadziły nawet przez większą część seta.

Początkujące zawodniczki z Jerzmanek ćwiczą bardzo intensywnie od początku roku, więc bardzo liczymy na ich kolejne udane występy i nieustanne postępy. Kolejne mecze rozegrane zostaną w Sulikowie, w środę – 28 października.

Chłopcy zaczynają rozgrywki w Jerzmankach w następny poniedziałek (tj. 26.10.2015) i bardzo liczą na przychylny doping.

Tutaj możecie obejrzeć zaciętą walke zawodniczek: