„Kto sieje naukę, ten zbiera sławę.
Kto sieje myśli, zbiera mądrość.”

Dzień Edukacji Narodowej oficjalnie obchodzony jest w Polsce 14 października, jednak w naszym gimnazjum spotkaliśmy się na uroczystej akademii dwa dni wcześniej. Na  sali gimnastycznej zebrali się wszyscy pracownicy szkoły, Sybiracy, rodzice i uczniowie. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która doceniła trud i zaangażowanie wkładane w codzienną pracę przez nauczycieli oraz pracowników obsługi.
Kolejnym punktem było ślubowanie pierwszoklasistów i  przekazanie im atrakcyjnych pamiątek z tego wydarzenia, a także symboliczne przyjęcie ich przez starszych uczniów.
Po części oficjalnej wszystkich rozbawił program artystyczny obrazujący scenki z życia szkoły i pokaz stworzenia idealnego ucznia wg oryginalnego przepisu Magdy Gessler :o)
Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu uczniów złożyła najserdeczniejsze życzenia – wielu radości i sukcesów w dzieleniu się wiedzą oraz doświadczeniem...