Dzień Języków Obcych

W środę 7 października w gimnazjum obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Dzień ten został ustalony przez Radę Europy w 2001 roku i obchodzony jest 26 września. Ma on zwrócić uwagę społeczeństwa na różnorodność lingwistyczną Europy.

Nauczyciele języków obcych przygotowali kilka zadań dotyczących słownictwa, postaci, przysłów, mapy, stolic i flag krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Gimnazjaliści, pracując w grupach, mogli pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami na ten temat. Dodatkowo uczniowie przygotowując plakaty, zastanawiali się pytaniem, dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Najlepsza okazała się grupa młodzieży z klasy 2a: Oktawia Ludkiewicz, Kamila Łapczyńska, Aleks Gugała.
Drugie i trzecie miejsce zajęły dwie grupy z klasy 3a.

Zwycięzcom gratulujemy!!!!!
Upominki dla zwycięzców i wszystkich uczniów zasponsorował Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu.