Dary na Kresy

Fundacja Studio Wschód i Telewizja Polonia od kilku lat organizują zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Po raz kolejny społeczność szkolna w Jerzmankach przyłącza się do tej akcji. W ciągu niespełna dwóch tygodni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali ponad 100 kg różnych artykułów, w tym słodycze, kawę, herbatę, konserwy, olej,  cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także książki, wyprawki szkolne i zabawki.

18 grudnia b.r. dary dotrą do Wrocławia, skąd 21 grudnia  pojadą w dalszą drogę: trafią do polskich wsi,  szkół i  parafii  na Ukrainie, Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Będzie to nie tylko świąteczny upominek od nas, ale również wyraz pamięci o Polakach, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

Katarzyna Brauza