Powiatowy Konkurs Recytatorski

11 grudnia 2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski w Liceum Ogólnokształcącym w Zgorzelcu o haśle przewodnim „Leopold Staff Piewca Codzienności”. Był to drugi etap konkursowy, ponieważ wzięli w nim udział laureaci listopadowych szkolnych zmagań deklamacyjnych.

Uczestnicy mieli to samo zadanie, co poprzednim razem- zarecytowanie jednego utworu Leopolda Staffa. Jednak teraz konkurencja była liczniejsza, ponieważ chęć udziału w konkursie zgłosiło wiele szkół z całego powiatu.

Wobec powyższego z wielką dumną pragniemy ogłosić, iż jury doceniło występ trójki naszych uczniów: Wiktora Gładysza, Wojciecha Florka oraz Bartłomieja Grędy. Jednak największe wrażenie na komisji wywarł Bartek, recytując w niezwykle sugestywny i przejmujący sposób „Deszcz jesienny”. Tym samym zajął II miejsce. Natomiast opiekun grupy, pan Sylwester Kotrys, otrzymał podziękowanie za przygotowanie uczestników do konkursu.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.