"Psu na budę"

Od października do 10 grudnia 2018 roku nasza szkoła brała udział  w akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Tym samym przyłączyliśmy się do programu organizowanego przez schronisko pod hasłem „Psu na Budę”. Celem akcji było zebranie jak największej ilości karmy oraz akcesoriów, które przysłużyłyby się zwierzętom w przetrwaniu zimy. Szkoła, która dostarczy największą ilość darów otrzyma tytuł „Zwierzoluba roku 2018”.

Istotnym jest to, iż szkolni wolontariusze, głównie uczniowie z klasy Vb szkoły podstawowej i IIIa gimnazjum stanęli na wysokości zadania. W ciągu trwania akcji zorganizowali m.in. sprzedaż domowych wypieków cukierniczych, a dochód z ich sprzedaży pomógł w zakupie większej ilości karmy.

Z kolei 10 grudnia gościliśmy w szkole pracownika schroniska, z którym spotkali się najmłodsi uczniowie. Dzieci dowiedziały się o pracy w schronisku, o losie zwierząt, a także, jak ważne jest odpowiedzialne przysposabianie zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, że zwierzętom w schronisku można pomagać na wiele sposobów – nie tylko adopcją! Można w wolnej chwili wziąć psa na spacer w okolicach schroniska, dołączyć do wolontariatu, a także adoptować wirtualnie. Każda forma pomocy jest na wagę złota!

Na zakończenie spotkania najbardziej zaangażowani uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu, panem Sylwestrem Kotrysem, przekazali na rzecz podopiecznych schroniska dary w postaci ponad 150 kilogramów karmy mokrej i suchej, a także kilka koców, kołder oraz zabawki dla zwierząt. Z kolei w zamian otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem za ofiarność i niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom.