Wycieczka do Dobkowa

16 listopada szkolne koło krajoznawczo- turystyczne zabrało naszych uczniów do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej „POZNAJ MOC ZIEMI” w Dobkowie.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Stowarzyszenia Równać szanse „Bratek” w Zgorzelcu.

Dzięki instrukcjom geologa uczniowie sami poszukiwali minerałów w nieczynnym kamieniołomie w Lubiechowej , oczywiście z pozytywnym skutkiem.  Poznali wulkaniczną  przeszłości regionu. Każdy uczeń otrzymał młotek oraz okulary ochronne.  Nasze znaleziska, to agaty i  ametysty. W pracowni kamieniarskiej znajdującej się ośrodku nasze minerały zostały przecięte na pół i  samodzielnie mogliśmy je wyszlifować i wypolerować .

Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, oparty na modelach i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. W Krainie Wygasłych Wulkanów zobaczyliśmy strzelającą w niebo lawę i na symulatorze poczuliśmy trzęsienie ziemi. Ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami zakończyliśmy ten pełny wrażeń dzień.