Wycieczka do Multikina na film „Zbrodnie Grindelwalda”

16 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się do zgorzeleckiego Multikina na premierowy pokaz filmu „Zbrodnie Grindelwalda”. Jest to bezpośrednia kontynuacja hollywoodzkiej produkcji z 2016 roku pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, za które odpowiada jedna z najsłynniejszych współczesnych powieściopisarek J.K. Rowling.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1927 r. kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta okazała się być sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Film bardzo spodobał się młodej widowni ze względu na ciekawą intrygę oraz historię, przepiękne widoki i niezwykle ciekawie wykreowane tytułowe fantastyczne zwierzęta.