Z cyklu : Różne bywają lekcje polskiego …

Lekcje z lekturą wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wciąż zachwycającym „Małym Księciem” i bardzo kreatywną 7a.
Ten cykl zajęć był bez wątpienia niezwykły. Aby zrozumieć przesłanie utworu, uczniowie nie tylko pracowali z tekstem i wykonywali przestrzenne modele planet. Dzięki publikacji Wydawnictwa Galaktyka po raz pierwszy mieli też okazję spotkać się na języku polskim z rozszerzoną rzeczywistością. Trójwymiarowy Mały Książę wprowadził uczniów w wirtualny świat, planety „ożywały”, można było opiekować się Różą, wyrywać baobaby czy oswajać Lisa. Na zajęciach był też czas na rozwijanie aktorskich pasji uczniów, którzy doskonale wcielili się w role wybranych bohaterów. To wszystko rozbudziło ciekawość siódmoklasistów i przygotowało do ważnych rozmów o wartościach – miłości, przyjaźni i roli innych ludzi w naszym życiu.
Idealnym podsumowaniem spotkań z tym utworem był aktywny udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym przygotowanym przez Teatr Show „Mały Książę, czyli śledztwo literackie”.
Za ogromne zaangażowanie i wspaniałą atmosferę serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i życzę, abyście zawsze pamiętali, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”
Ewa Mazur