Dzień Języków Obcych

Z niewielkim opóźnieniem, 23 października  obchodzono w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Jerzmankach Dzień Języków Obcych. Uczniowie przez wiele dni przygotowywali się, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Na 2. lekcji wykonali interesujące, kolorowe plakaty, które przedstawiały ciekawostki, wybitne osobowości z krajów niemieckojęzycznych , Wielkiej Brytanii i USA. Na 3. lekcji zebrali sie w sali gimnastycznej  wraz ze swoimi wychowawcami. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali swoje plakaty, następnie każda klasa zaśpiewała przygotowaną piosenkę. Na koniec wybrane osoby z każdej klasy odpowiadały na pytania z zakresu wiedzy o kulturze i życiu społecznym  kraju, którego języka się uczą. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Poszczególnym zadaniom towarzyszyło wiele śmiechu i zabawy.