Wykład i wystawa w Bogatyńskim Ośrodku Kultury

Grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyła dziś, tj. 15.10.2018r. w spotkaniu tematycznym w ramach obchodów stulecia niepodległości. Wykład połączony  z prezentacją multimedialną zaprezentował pan Tomasz Kuba Kozłowski - pracownik Domu Spotkań z Historią w Warszawie, popularyzator historii i kultury Kresów, autor cyklu „Opowieści z Kresów” oraz koordynator programu Warszawska Inicjatywa Kresowa. Tematem spotkania była historia roku 1918r. – ta wielka, poświęcona Józefowi Piłsudskiemu oraz ta mniej znana, odnosząca się do Orląt Lwowskich, powstania wielkopolskiego, walk legionowych pod Rokitną, Kaniowem i bohaterów tamtych czasów.

Wykłady pana Tomasza Kuby Kozłowskiego są gwarancją najwyższej jakości oraz cennym doświadczeniem dla uczniów interesujących się historią, dlatego uczestnicy spotkania ocenili wykład i prezentowaną wystawę bardzo wysoko, choć temat był i jest trudny w nauczaniu, zwłaszcza dla tak młodych ludzi.

Zainteresowanych wystawą Bogatyński Ośrodek Kultury zaprasza od dzisiaj (15.10.2018r.) do dnia 9.12.2018r. na obejrzenie prezentowanych tam zbiorów z kolekcji pana Tomasza Kuby Kozłowskiego. Ekspozycja prezentuje Wielką Wojnę na Ziemiach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, wśród nich unikatowe zdjęcia, pocztówki, dokumenty, mapy i inne oryginalne obiekty, często niedoceniane źródło wiedzy historycznej. Dla zachęty dodam tylko to, co powiedzieli uczniowie: „Było warto”.

Katarzyna Brauza