Festiwal Nauki we Wrocławiu

Relacje uczniów z wycieczki do Wrocławia na Festiwal nauki:

Dnia 25 września 42 osobowa grupa uczniów naszej szkoły udała  się na wycieczkę do Wrocławia na Festiwal  Nauki . Mieliśmy okazję oglądać wiele ciekawych pokazów z  fizyki i chemii. Studenci i doktoranci Politechniki Wrocławskiej z zapałem pokazywali nam doświadczenia   z ciekłym azotem  i roboty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niezwykle miło oglądało się doświadczenia przeprowadzane przez studentów, jednak największe wrażenie wywarło na mnie zainteresowanie w oczach kolegów i koleżanek, gdy słuchali o swoich „znienawidzonych” przedmiotach  szkolnych. Mam nadzieję na więcej tego typu wyjazdów w przyszłości i wszystkich zachęcam do wzięcia w nich udziału.

Dnia 25.09 ze szkoły pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia na Festiwal  Nauki. Zawsze  bardzo chciałam pojechać na Uniwersytet Wrocławski, moje marzenie się spełniło. Wyjechaliśmy ze szkoły o godzinie  8:20, we Wrocławiu  byliśmy już o godzinie 10:30. Sama jazda była bardzo spokojna i przyjemna. Pierwszy był Instytut Fizyki Doświadczalnej, oglądaliśmy tam doświadczenia  na korytarzach uczelni. Następnie pojechaliśmy na Politechnikę Wrocławską, gdzie  mogliśmy zobaczyć roboty i  różne doświadczenia m.in. z ciekłym azotem. Potem byliśmy w Instytucie Niskich Temperatur, widzieliśmy  tam doświadczenia z ciekłym azotem, eksperymenty chemiczne oraz  doświadczenia pokazujące występowanie pola magnetycznego. Na końcu  był Pasaż  Grunwaldzki, dużo osób na to czekało. Mogliśmy zjeść ciepły posiłek. O godzinie 16:30 siedzieliśmy w autobusie i wracaliśmy do domu. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka. Mam nadzieję, że będzie więcej takich super wycieczek. Dziękujemy za bardzo fajną wycieczkę , było super.

Marta

Wycieczka była znakomita. Najbardziej podobał mi się eksperyment z ciekłym azotem i pokaz sztucznej inteligencji  na Politechnice Wrocławskiej .

Najbardziej podobało mi się na Politechnice Wrocławskiej. Dowiedziałam się wiele interesujących rzeczy na temat świata fizyki i chemii. Pokazywane doświadczenia były bardzo ciekawe.

Wycieczka w 100%  udana. Doświadczenia były interesujące, podobały mi się doświadczenia z ciekłym azotem i  pasta dla słonia.

Wycieczka ciekawa, eksperymenty interesujące wystarczająca ilość wolnego czasu. Miła atmosfera, ulubieni nauczyciele.

Było naprawdę fajnie. Poznałem zastosowania azotu  oraz zobaczyłem ciekawe reakcje chemiczne.

Dzisiejsza wycieczka bardzo mi się podobała. Zrobiłam dużo ładnych zdjęć.  Z bardzo ciekawych pokazów doświadczeń wiele się dowiedziałam.