Półkolonia - 02.07.

Pierwszy dzień półkolonii zaczęliśmy w świetlicy szkolnej od przywitania się z uczestnikami oraz zapoznaniem ich z regulaminem półkolonii. Wspólnie ułożyliśmy kontrakt, który wszyscy podpisali. Następnie przypomniane zostały zasady dotyczące zachowania w szkole, na placu zabaw, w autokarze, na wycieczkach itd. Porozmawialiśmy też o bezpiecznych wakacjach. Później zeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie pani z Sanepidu ze Zgorzelca przeprowadziła pogadankę na temat racjonalnego odżywiania, profilaktyki chorób zakaźnych, zatruć pokarmowych, boreliozy itd. Towarzyszyły temu też zabawy mające na celu przestrzec przed sięganiem po używki i inne nieznane substancje. Następnie wszyscy ruszyliśmy na plac zabaw i boisko, gdzie dzięki grom integracyjno-ruchowym można było lepiej się poznać. Na koniec wróciliśmy na świetlicę szkolną, aby zapoznać uczestników z programem na kolejne dni półkolonii.