Otwarcie pracowni 3D

Na początku lekcji uczniowie naszej szkoły zamiast otworzyć podręcznik usłyszą "Proszę założyć okulary". Po chwili znajdą się we wnętrzu serca, zwiedzą stolice Europy albo zajrzą w głąb Ziemi. Wszystko to bez konieczności ruszania się z klasy.

11 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie supernowoczesnej pracowni 3D, która jest jedną z najnowocześniejszych sal dydaktycznych w regionie. Dzięki zakupionemu sprzętowi nasi uczniowie będą przenosić się w czasie i przestrzeni, zobaczą wyjątkowe miejsca i zjawiska, często niedostępne gołym okiem.

Projektor multimedialny 3D, duży ekran, zestaw nagłaśniający oraz 30 par okularów 3D sprawia, że prezentowane zagadnienia stają się realne, a tym samym lepiej zapamiętane. Warto tu wspomnieć o bogatym pakiecie filmów edukacyjnych 3D, do których szkoła uzyskała dostęp. Dzięki temu pracownia będzie służyć nie tylko nauczycielowi biologii, ale też i matematykowi, chemikowi, geografowi itd. Z czasem planowane jest nagranie własnego filmu przestrzennego przez uczniów naszej szkoły.

Sala wyposażona została także w monitor interaktywny, który pełni rolę komputera, telewizora oraz tablicy. Dzięki temu uczniowie aktywniej będą uczestniczyć w zajęciach wykonując zadania multimedialne.

Na biurku nauczyciela znalazł się nowy komputer z podłączonym wizualizerem. Pozwoli to na przeprowadzenie m.in. doświadczeń, które wyraźnie zobaczy każdy uczeń.

Natomiast drukarka 3D pozwoli na wykonanie wielu pomocy dydaktycznych zaprojektowanych nie tylko przez nauczycieli, ale i przez uczniów w profesjonalnym programie do tworzenia projektów przestrzennych.

Nie można pominąć nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrza pracowni. Stoliki mają kształt pięciokątów, dzięki czemu można zmienić ich ustawienie w zaledwie kilka chwil, tak aby uczniowie mogli pracować w grupie lub indywidualnie. Dodatkowo pojawiły się trójwymiarowe tapety o tematyce przyrodniczej.

Obecnie ważne jest, aby edukacja szła z parze z najnowszymi możliwościami informacyjno - komunikacyjnymi. Dzięki pracowni 3D nasi uczniowie mogą poszerzać swoje kompetencje w zakresie najnowszych technologii, tak kluczowych na rynku pracy.