Z cyklu: Różne bywają lekcje polskiego …

O tym, że pisanie wcale nie musi być trudne ani nudne przekonali się ostatnio uczniowie kl. 6a i 7a.  Wykorzystanie na zajęciach cudownych, pełnych symbolicznych znaczeń kart z gry planszowej Dixit oraz kości opowieści Story Cubes bardzo zaktywizowało młodzież. Wspólne tworzenie opowiadań pozwoliło nie tylko na doskonalenie umiejętności redagowania wypowiedzi w określonym gatunku, ale było też okazją do  poszerzania horyzontów, uwolnienia tkwiących w uczniach pokładów kreatywności i rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Warto pamiętać o słowach Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało.”