Warsztaty profilaktyczne

Dobre relacje międzyludzkie, dobra komunikacja to połowa sukcesu zarówno osobistego, jak i zawodowego oraz rodzinnego. Mając na uwadze dobro uczniów, a także ciągłe doskonalenie umiejętności wychowawczych nauczycieli i rodziców w zakresie skutecznego  współdziałania  w dniach 16-17.05.2018r. cała nasza społeczność szkolna wraz z rodzicami miała możliwość uczestniczenia w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Centrum   rozwoju   Edukacji   i   Kompetencji   INVESIS Polska. Prowadząca zwróciła uwagę na różne, bardzo ważne tematy:

- agresja, autoagresja i autodestrukcja

- stres i zaburzenia depresyjne

- profilaktyka zagrożeń związanych z użytkowaniem internetu

Zajęcia miały na celu wprowadzenia w świat ucznia wartości i norm, tak aby dzięki nim uczeń potrafił podejmować w życiu trafne wybory. Wypracowywano metody wzajemnej komunikacji interpersonalnej i umiejętności, które pozwolą na lepsze radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Prowadząca zwróciła uwagę na  kompetencje i umiejętności w zakresie budowania postaw prospołecznych oraz życie w zdrowiu fizycznym i psychicznym, w oparciu o wiarę we własne możliwości. Uczniowie uświadomili sobie jakie mogą być skutki zachowań ryzykownych podejmowanych przez wielu młodych ludzi. Wierzymy, że wiedza zdobyta podczas warsztatów pomoże naszym uczniom w podejmowaniu tylko trafnych i racjonalnych wyborów życiowych.