Spektakl „Skąpiec” wg Moliera w wykonaniu profesjonalnych aktorów

1 marca 2018 roku do naszej szkoły przyjechali aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia, aby zainscenizować jedną z najwspanialszych komedii wszech czasów „Skąpiec” Moliera. Widowisko, prezentujące czystą formę ulicznych teatrów francuskich, ukazywało historię Harpagona, tytułowego skąpca, który przez swą naturę chciwca i dusigrosza unieszczęśliwiał wszystkich dookoła.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalną grę aktorską, niezwykle wyglądające stroje  odwzorowane na epoce barokowej oraz maski wykonane techniką dell’arte.  Poznali przede wszystkim klasyczne studium skąpstwa, aby móc później odnieść się do niego na lekcjach języka polskiego przy omawianiu lektury.

Młoda widownia była pod wielkim wrażeniem występu, gromkimi brawami doceniła występ aktorów, ich umiejętność identyfikowania się z bohaterami. Najbardziej podobał się jednak przezabawny sposób ukazania komizmu wszystkich postaci, w szczególności Harpagona.