Koncert profilaktyczny

Młodzież naszej szkoły miała dzisiaj przyjemność uczestniczyć w programie profilaktycznym w formie koncertu muzycznego pt: „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu wirtuoza perkusji – WIESŁAWA „BLACHY” BŁAŻKIEWICZA

Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz jest człowiekiem, który wierzy w cud życia i wiary, która czyni cuda.

Jest osobą, której leży na sercu walka o to pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów.

Jest człowiekiem, który uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów.

Pan Błaszkiewicz walczy o moralność młodego pokolenia, bo dzisiejsze dzieciaki narażone są na wiele zagrożeń, a nie mają mechanizmów obronnych. Program posiadał kilka bloków tematycznych: przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Przeciwstawiał się również wulgaryzmom w języku młodego człowieka. Problem dopalaczy był szczególnie wyeksponowany przez artystę, który ma na uwadze, że jest to bardzo niebezpieczna i często zakamuflowana forma uzależnienia. Młody człowiek jest narażony na namawianie przez sprzedawców i wprowadzany w błąd. Program wstrząsający, zmuszający do myślenia , z pewnością pozostawi niezatarty ślad w umysłach naszych uczniów.

Uczniowie po koncercie opowiadali, że bardzo im się podobało zwłaszcza to, że prowadzący zapraszał ich do czynnego uczestnictwa i mogli spróbować swoich sił na perkusji.