Nowa pracownia informatyczna

Gmina Zgorzelec zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. "Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Osieku Łużyckim, Szkoły Podstawowej w Trójcy i Gimnazjum w Jerzmankach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zgorzelec, w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni, zwłaszcza matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych" i dzięki temu od lutego w naszej szkole działa nowa pracownia informatyczna dostosowana do potrzeb edukacyjnych. Sala spełnia standardy wymagań dydaktycznych szkoły podstawowej i gimnazjum. Monitor interaktywny, system do zbierania odpowiedzi, projektory krótkoogniskowe umożliwiają ciekawszą i efektywniejszą naukę. Młodzież korzysta z jej sprzętu w ramach lekcji informatyki, ale też kółka programowania.

Przy okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kółko informatyczno-programistyczne w co drugą środę na 7 i 8 lekcji. Najbliższe zajęcia poświęcone będą tworzeniu projektów w rozszerzonej rzeczywistości.