Wycieczka do Multikina na film „Cudowny chłopak”

7 lutego 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się do Multikina w CHR Plaza w Zgorzelcu na projekcję filmu pt. „Cudowny chłopak”. Historia opowiadała o 10-letnim Auggim, który w wyniku genetycznej choroby miał zdeformowaną twarz. Rodzice zdecydowali się zapisać chłopca do publicznej szkoły, aby mógł poszerzyć wiedzę szkolną, ale też spędzić czas z rówieśnikami. Jak się okazało Auggim przez swój wygląd stał się szkolną sensacją i wzbudzał wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Jedni go akceptowali, drudzy zaś dokuczali i wyśmiewali, traktowali jak dziwadło. Bohater dzięki determinacji oraz wsparciu rodziny, nauczycieli i kilkorga przyjaciół nie poddał się i udowodnił swoją wartość. Pokazał także wszystkim, że książkę nie powinno oceniać się po okładce.

„Cudowny chłopak” to niezwykły film, ponieważ pokazuje widzom, że wygląd człowieka nie jest najważniejszy. To, co w życiu liczy się naprawdę, to jacy jesteśmy w stosunku do innych ludzi. Nasze uczynki czynią z nas albo ludźmi, albo potworami. Po projekcji filmu uczniowie naszej szkoły spostrzegli, że takie aspekty jak: tolerancja na odmienność, akceptacja tego, kim się jest, jak wygląda oraz wartość przyjaźni są niezwykle ważne i należy zawsze kierować się dobrem i chęcią niesienia pomocy innym. Nie wiadomo, czy kiedyś sami nie będziemy potrzebować wsparcia.

Dodatkowo każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowy plakat z filmu wraz z kalendarzem.