Finał projektu „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”

Klasa 6a otrzymała certyfikat udziału w programie „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”. Jego celem była promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży. Na lekcjach języka polskiego uczniowie nie tylko pięknie czytali opowiadania m.in. z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, ale także chętnie je analizowali. Dyskusje, debaty, sąd na bohaterem i prace kreatywne pozwoliły na przypomnienie uczniom pozytywnych wartości, którymi należy kierować się w życiu.
Koniec programu nie oznacza zakończenia działań nad propagowaniem czytelnictwa, bo dziś nikt nie powinien mieć wątpliwości, że warto czytać (nie tylko lektury :o)