Wyjazd do Domu Dziecka w Jeleniej Górze

W dniu 8 grudnia 2017 roku odbył się wyjazd czterech dziewcząt z koła wolontariackiego i opiekuna, pana Sylwestra Kotrysa, do Domu Dziecka „Nadzieja” w Jeleniej Górze. Wizyta miała na celu przekazanie darów, które gromadzone były w naszej szkole od kilku miesięcy. A było tego bardzo dużo! Wszystko zostało bezpiecznie dostarczone dzięki panu Ottowiczowi, za co serdecznie dziękujemy. Po przekroczeniu progu Domu Dziecka, zostaliśmy ciepło przywitani przez panią dyrektor placówki Żanetę Babul. Pokrótce przedstawiła nam specyfikę tego miejsca oraz przygotowała na spotkanie z podopiecznymi. Jak się okazało dzieci niezwykle serdecznie i otwarcie nas przywitały. Rozmawiały z nami, opowiadały historie i chętnie przyłączały się do zabawy. Bardzo się ucieszyły ze wszystkich prezentów, które zostały im przekazane. Było przy tym mnóstwo radości, ale i chwil wzruszenia.

Na koniec spotkania pani dyrektor w swoim i wychowanków imieniu podziękowała za spędzony wspólnie czas oraz za dary. Prosiła serdecznie pozdrowić każdego darczyńcę.

Droga powrotna minęła w sentymentalnej atmosferze. Wyjazd do Domu Dziecka niewątpliwe stanowił dla wolontariuszek prawdziwą lekcję życia.