Wyjazd do Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

Początkiem października Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach przyłączyła się  do akcji „Psu na Budę”, która ma na celu wesprzeć zwierzęta ze Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Członkowie Szkolnego Kółka Wolontariatu ogłosili zbiórkę karmy oraz wszystkich tych rzeczy, które mogą przydać się podopiecznym schroniska przetrwać tegoroczną zimę. Po miesiącu gromadzenia darów okazało się, że zebraliśmy naprawdę sporo karmy (ponad 120 kilo!) oraz wiele koców, legowisk, kołder, poduszek oraz innych drobnych, ale praktycznych akcesoriów.

Dlatego też 31 października postanowiliśmy wybrać się ze zgromadzonymi darami do schroniska. Dzięki uprzejmości pani Gorczycy, która zawiozła nas na miejsce ze wszystkimi rzeczami, mieliśmy okazję przekazać zwierzakom zebrane dobra oraz spędzić z nimi kilka chwil. Wybraliśmy się także na krótki spacer z Nietoperzem- przemiłym psem, który wszystkich gości schroniska wita merdającym ogonem.

Ważne jest to, że zbiórka nadal trwa! Karmy, jak i przeróżne psie i kocie akcesoria, niepotrzebne w domu koce, kołdry, ręczniki i poduchy można przynosić do szkoły i przekazywać je panu Sylwesterowi Kotrysowi. Pod koniec listopada ponownie członkowie koła wolontariatu wybiorą się do schroniska aby weprzeć zwierzęta. Każda, nawet najdrobniejsza rzecz jest cenna! Nasi bracia mniejsi są wdzięczni za wszelką pomoc.

Szkolnym koordynatorem akcji „Psu na Budę” jest pan Sylwester Kotrys.