Żywa lekcja historii

Spektakl – Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka

17 października (wtorek) nasi uczniowie mogli wziąć udział w nieco innej lekcji historii. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała nam pokaz kostiumowy pt. „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”. W programie znalazła się prezentacja obyczajów, strojów i uzbrojenia epoki sarmackiej oraz niedługi wykład o pochodzeniu nazwy sarmatyzm. Wybrani uczniowie mogli też wziąć udział w krótkiej lekcji szermierki,  być zakuci w dyby czy też zasiąść na krześle inkwizycyjnym, a przy okazji dowiedzieć się, jak wyglądały procesy czarownic. Zainteresowanie poszczególnymi rekwizytami było tak duże, że najmłodsi uczniowie nie chcieli wypuścić artystów. Każdy chciał sprawdzić na własnej skórze, co czuje osoba zakuta w dyby czy siedząca na krześle tortur.