Spotkanie klasy 2b z Jakubem Skurzyńskim

W dniu 4.10.2017r mieliśmy okazję gościć w naszej szkole bardzo ciekawego człowieka, Jakuba Skurzyńskiego. Jest on zawodowym graczem, który może poszczycić się wieloma sukcesami na gamerskiej scenie międzynarodowej w grze komputerowej „League of Legends”.

Kuba, mając zaledwie 13 lat, zaczął odkrywać i rozwijać swoje umiejętności w najpopularniejszej grze typu moba, wykorzystywanej głównie w e-sporcie. Obecnie, będąc 19-latkiem, jest jednym z najbardziej cenionych graczy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zyskał wiele prestiżowych nagród i tytułów gracza, między innymi  2. miejsce w światowych mistrzostwach LSC oraz 3. miejsce w pucharze Polski.

Podczas spotkania z nami opowiedział o początkach swojej kariery, przybliżył, w jaki sposób z gracza-amatora stał się profesjonalistą, tzw. progamerem, który utrzymuje się dzięki „League of Legends”. Podzielił się również trudnościami, z którymi borykał się oraz zdradził,  jak musiał pogodzić naukę w szkole ze swoją pasją i karierą. Przestrzegł także przed negatywnymi aspektami niewłaściwego wykorzystywania gier.

Spotkanie z Kubą to cenne doświadczenia dla wielu z nas- nie tylko graczy. Uświadomiliśmy sobie, że wirtualna rozrywka to nie tylko pasja, hobby. To także sposób na życie, niosący ze sobą wiele ciekawych przeżyć oraz doświadczeń. Myślę, że wizyty w naszej szkole takich gości, to niebywała okazja na przekonanie się, iż gry komputerowe i konsolowe już dawno odeszły jako obraz dziecinady lub marnotrawienia czasu. Gry to też klucz do sukcesu, zaś gracz to także zawód, jak każdy inny!

Organizatorem spotkania był pan Sylwester Kotrys.

Napisał:

Krzysztof Wróbel, uczeń klasy IIb