Wycieczka do Bolesławca - 30 V 2017r.

Dnia 30 maja 2017 roku klasa 1B wybrała się na wycieczkę do Bolesławca. W programie było zwiedzenie Żywego Muzeum Ceramiki, spacer po Starówce oraz relaks w Termach Bolesławieckich. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 8:10. Dojazd do celu trwał około 40 minut. Czas ten spędziliśmy na słuchaniu muzyki, wspólnych śpiewach i rozmowach. W okolicach godziny 9.00 byliśmy w Bolesławcu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do term, gdzie spędziliśmy tam prawie 2 godziny. Atrakcji było co nie miara : saunarium, jacuzzi, bicze wodne, solanka i leżaki z bąbelkami. Dodatkowo niektórzy bawili się lodem, rzucając nim w wychodzących z sauny kolegów. Następnie zrobiliśmy sobie godzinną przerwę w centrum miasta. Mieliśmy do dyspozycji kawiarnię, lodziarnię i restaurację z kebabem. Dziewczyny korzystały również z ochłody, którą oferowała miejska fontanna. W samo południe wyruszyliśmy do Żywego Muzeum Ceramiki. Było to miejsce pod wieloma względami niezwykłe. Mieliśmy okazję zwiedzić halę produkcyjną, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jak powstają najpiękniejsze na Dolnym Śląsku zastawy stołowe: kubki, filiżanki, talerze, misy itd. Oczarowały nas Panie, które ręcznie malowały wszystkie przedmioty ceramiczne. Najfajniejsze jednak było to, że mogliśmy sami wykonać takie malowidła. W okolicach godziny 14.00 wyruszyliśmy z powrotem do szkoły, przy okazji zajechaliśmy do KFC na małe co nie co. Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Spodobało mi się przede wszystkim to, że mogłem spędzić mile czas z koleżankami i kolegami. Klasa 1B dziękuję wychowawcom, Pani Katarzynie Brauzie i Panu Sylwestrowi Kotrysowi za zorganizowanie tej integracyjnej wycieczki.

Kacper Domka