IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej i II wojnie światowej

W Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2017r. w Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Zgorzelcu odbyła się dziewiąta edycja Konkursu Powiatowego o AK i II wojnie światowej.

Nasze gimnazjum reprezentowali debiutanci – Wojciech Florek z klasy 1a i Jakub Nowacki z 2a oraz dwukrotna uczestniczka tego konkursu – Kinga Maguliszyn z klasy 3b. Tradycyjnie już zmagania stały na bardzo wysokim poziomie. Test składający się z 60 pytań rozwiązywali uczniowie z siedmiu gimnazjów Powiatu zgorzeleckiego.

Na pochwałę zasługują dobre starty Jakuba i Wojtka, natomiast Kinga Maguliszyn zdobyła II. miejsce i świetne nagrody, których sponsorem był Światowy Związek Żołnierzy AK, Oddział w Zgorzelcu.

Żeby uzmysłowić wszystkim, jak dużym sukcesem jest osiągnięcie Kingi, ale także dobre wyniki Wojtka i Kuby, trzeba pamiętać, że historia Armii Krajowej i II wojny światowej nie obejmuje nauczania w gimnazjum. Wiedza, którą wykazali się uczniowie, jest efektem ich samodzielnej pracy oraz spotkań kółka historycznego. Tym większe gratulacje dla całej trójki.

Katarzyna Brauza