Warsztaty recytatorskie - 28 II 2017r.

Uczniowie klas pierwszych mieli dziś możliwość wzięcia udziału w warsztatach recytatorskich, które poprowadziła pani Beata Zygmuntowicz, będąca aktorką, pedagogiem oraz instruktorką teatralną Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Pani Beata od lat przygotowuje dzieci i młodzież do konkursów recytatorskich, dlatego też nasi gimnazjaliści z wielką uwagą wsłuchiwali się w wszelkie porady dotyczące deklamacji. Zapoznali się również z ogólnymi zasadami obowiązującymi podczas konkursów recytatorskich.
W trakcie spotkania młodzież wzięła udział w ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniach narządów artykulacyjnych i w zabawach głoskami. Wszystko po to, aby jak najlepiej przekazać własną interpretację głosową danego tekstu literackiego.
Organizatorem spotkania był pan Sylwester Kotrys.