Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu - 9 II 2017r.

Uczniowie klas Ia i Ib wzięli w tym tygodniu udział w prelekcji i warsztatach na temat: „Książka od starożytności po dzień dzisiejszy. Krótka historia książki.”
Zajęcia odbyły się w Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu, a poprowadziła je pani Urszula Kurjańska - kierownik tejże placówki.
Spotkanie miało na celu uzupełnić i pogłębić wiedzę o historii książki oraz o jej formach od początku istnienia po współczesną elektroniczną postać. Dzięki ciekawym eksponatom (pergamin, papirus, pismo hieroglificzne) oraz możliwości pisania za pomocą ptasiego pióra, uczniowie mieli okazję przeżyć niezwykłą podróż w przeszłość pisma oraz kodeksu, czyli książki. Dodatkowo gimnazjaliści dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka pedagogiczna i czym się ona różni od innych bibliotek.
Opiekunami wycieczki byli pani Wioletta Dziekońska-Skrzypińska oraz pan Sylwester Kotrys.