Betlejem w nas!

Pod takim tytułem uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka, które odbyły się 22 grudnia. Chociaż historia Narodzenia Pańskiego ma już ponad 2 tysiące lat, to łączenie jej ze współczesnością sprawia, że staje się ona nam jeszcze bliższa. Spektakl rozpoczął się od zaprezentowania kilku scenek, w których widzowie mogli dostrzec współczesne podejście do obchodów Bożego Narodzenia. Gdy bohaterowie relacjonowali swoje świąteczne zapracowanie, na scenie pojawiał się diabeł, ukazujący 7 grzechów głównych, oddalających nas od tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Jednakże, jasełka opowiadały przede wszystkim o Miłości, która przyszła na świat i przypomniały młodzieży, jakie wartości są najważniejsze w życiu. Aby pamiętali, że do Betlejem wcale nie jest daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca… Na odległość otwartych szeroko ramion… Betlejem jest blisko… Każdego dnia możesz tu dojść… - Tej myśli towarzyszyły współczesne kolędy, wzajemne życzenia i wspólna wigilia.

Edyta Sawiniec