VI Turniej Andrzejkowy o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec

"Wsiąść do pociągu tekturowego..." to wyzwanie, przed którym stanęli uczestnicy VI Turnieju Andrzejkowego o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec, który odbył się 25 listopada 2016 roku w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach. Było nam bardzo miło gościć uczniów, nauczycieli i dyrektorów ze Szkół Podstawowych z Łagowa, Trójcy, Żarskiej Wsi i Osieka Łużyckiego. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Wójt Gminy Zgorzelec Marek Wolanin, Przewodniczący Rady Gminy Zgorzelec Wojciech Dobrołowicz, Naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Zgorzelec Małgorzata Dzięcielska, Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty Rady Gminy Zgorzelec Monika Jarmuszkiewicz oraz sołtysi Anna Jaskuła-Kronkowska i Grażyna Liszka. Impreza miała na celu integrację środowiska gminnego, wspólną zabawę, rywalizację sportową. Uczniowie rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach, których motywem przewodnim była tektura. Na początku drużyny zbudowały okazałe pociągi złożone z lokomotywy i kilku wagonów, rozwiązały niezwykłe zadanie matematyczne. Dwie drużyny szły "łeb w łeb", więc konieczna była dogrywka - układanie puzzli na czas. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć naszą szkołę, z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach w e-klasie wyposażonej w laptopy dla uczniów. Wzięli też udział we wróżbach andrzejkowych. Otrzymali drobne upominkmi i słodki poczęstunek. Wszyscy jednak najbardziej oczekiwali momentu wręczenia nagród ufundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Zwycięzcą VI Turnieju Andrzejkowego Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec po raz trzeci z rzędu została Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy. Najważniejsze jednak, że wszyscy świetnie się bawili i mogli się lepiej poznać.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem firmy Z.P.U.H. "POLIGRAFIA" Ryszard Duma z Zawidowa, która ufundowała tekturę do budowy pociągów !!!