Apel z okazji Święta Niepodległości

"Ta, co nie zginęła!" - pod takim hasłem 10 listopada 2016 roku rozpoczęto w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Akademia została przygotowana przez uczniów klas pierwszych oraz ich wychowawców. Uroczystość przybrała formę artystyczno-historyczną mówiącą o burzliwych i ważnych dziejach Polski, takich jak utrata niepodległości, powstania narodowowyzwoleńcze, stworzenie przez Józefa Wybickiego "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech" oraz odrodzenie się Państwa Polskiego po I wojnie światowej. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Dopełnieniem tych treści była prezentacja multimedialna, która obrazowała omawianą problematykę.
Ostatnim elementem programu artystycznego był występ trzech uczennic klas trzecich, które zaśpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.