III Międzydekanalny Konkurs Wiedzy o św. Faustynie

14 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się III Międzydekanalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku zatrzymaliśmy się nad postacią św. Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia. Ocenie podlegała wiedza z zakresu książki pt.: „Święta Blogerka siostra Faustyna” Marcina Kornasa.

Na początku Pani Dyrektor Renata Mikołajów powitała wszystkich przybyłych gości oraz opiekunów i uczestników konkursu. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ksiądz Dziekan Maciej Wesołowski -  Proboszcz Parafii p.w. św. Bonifacego w Zgorzelcu oraz Pan Wojciech Dobrołowicz - Przewodniczący Rady Gminy w Zgorzelcu. W konkursie wzięły udział trzy szkoły z dekanatu Zgorzelec i jedna z dekanatu Bogatynia. Składał się on z trzech konkurencji. W pierwszej rundzie uczniowie odpowiadali na 15 pytań zamkniętych z trzema wariantami, w których tylko jeden był prawdziwy. W drugiej rundzie prezentowali  wybraną przez siebie scenkę teatralną o Miłosierdziu Bożym, przygotowaną wcześniej według autorskiego pomysłu. W ostatniej rundzie każdy zespół otrzymał koperty, w których były zadania otwarte. Podczas konkursu uczniowie zaimponowali wszystkim ogromną wiedzą, gdyż poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany.

I miejsce zdobyli ex aequo uczniowie z Gimnazjum w Bogatyni oraz uczniowie naszego gimnazjum, II miejsca nie było, natomiast III miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi atrakcyjne nagrody.

Uczestnikom i opiekunom serdecznie gratuluję, dziękuję za udział  i zapraszam na kolejną edycję konkursu za rok.

Do zobaczenia!

Organizator konkursu katechetka Edyta Sawiniec