Spotkanie autorskie z literatem Grzegorzem Żakiem

Dnia 25.10.2016 r. na godzinach wychowawczych odbyło się spotkanie z niecodziennym gościem. Odwiedził nas Grzegorz Żak. Jest on literatem, podróżnikiem i nauczycielem. Ma na swoim koncie ponad 10 książek. Pojawiły się drukiem m.in. w Przekroju, Twoim Dobrym Humorze, Science Fiction, BikeBoard oraz Chichocie. Pisuje też teksty do kabaretów, współpracuje z muzykami i kompozytorami w różnych projektach muzyczno-scenicznych. Podróżuje – jak dotąd po czterech kontynentach.
Podczas spotkania pan Grzegorz opowiadał o swoich książkach, inspiracjach i podróżach. Opowieści uatrakcyjnił śpiewem i graniem na gitarze. Pan Sylwester, który zaprosił literata do naszej szkoły, zadawał mu pytania o podróżach i twórczości. Okazało się, że pan Żak zaczął przygodę z pisarstwem już od 15-ego roku życia. Jest także poliglotą i globtroterem, czyli zna wiele języków (rosyjski, angielski , czeski, niemiecki, francuski i hiszpański) i podróżuje po całym świecie. Historie związane z jego wojażami były tak niesamowite, że wszyscy słuchali z zapartym tchem.

Weronika Nieścierowicz i Kasia Winnicka

Wrażenia uczniów po spotkaniu

Na dzisiejszym spotkaniu z panem Grzegorzem dowiedziałem się, że każdy może rozwiać swoje pasje. Wiem też, że traktuje on życie jako eksperyment. Potrafi również mówić w 6 obcych językach. Jest on także pisarzem oraz polonistą. Pisze piosenki, książki oraz wiersze. Pierwszy raz zaczął interesować się pisaniem w szkole, gdzie pisał wypracowania za pieniądze. Jego ciekawe i różne historie bardzo mnie zainspirowały i zmieniłem pogląd na świat.
Dawid Grześkowiak

Moim zdaniem spotkanie , które się dziś odbyło było bardzo interesujące , ponieważ Pan Grzegorz Żak opowiedział nam o swoich przygodach. Opowiadał także o swoich książkach, które napisał . Trochę o tych książkach już wiemy, ale na pewno będziemy wiedzieć więcej , ponieważ większość klasy chce je kupić i poczytać. Bardzo podobała mi się gra na gitarze . Pan Grzegorz jest bardzo uzdolnionym człowiekiem . Na pewno chciałabym usłyszeć więcej o tym. Podobało mi się także zadawane przez Pana Sylwestra pytania. Sam sposób wypowiadania się tego Pana jest bardzo ważny dla osób czytających i wzorujących się na nim . Polecam czytanie tych książek , ponieważ są interesujące. Na pewno chciałabym mieć więcej takich spotkań z autorami , ponieważ sama jestem fanką takiego typu książek. Zachęcam i pozdrawiam .

Aleksandra Adamów

Dzisiejsze odwiedziny do naszej szkoły przez Grzegorza Żaka było niesamowite, gdyż dowiedziałem się dużo o literaturze i jego twórczości. Słuchałem także jego piosenek np. tej zainspirowanej przez „działaczy regionalnych”, którzy często zgadzali się w wielu kwestiach z panem Grzegorzem. Jego piosenki słuchaliśmy z chęcią i nagradzaliśmy brawami. Opowiadał także o jego podróżach po świecie i znajomości języków. Słuchaliśmy także o tym jak zaczynała się jego przygoda z pisaniem i o tym, że życie pisarza nie jest łatwe i musi dorabiać m.in. jako nauczyciel języków. Sądzę, że życie pana Grzegorza jest pełne przygód. Bardzo podobało mi się, że Pan Grzegorz opowiadał w nieszablonowy sposób.

Michał Kaczmarczyk

Dzisiejsze spotkanie z pisarzem, muzykiem Grzegorzem Żakiem bardzo mi się podobało. Piosenki śpiewane przez niego przypadły mi do gustu. Opowiadały one o szkolnym życiu ucznia oraz o przyjęciu grillowym u znajomego Bogdana. Artysta w ciekawy sposób odpowiadał na pytania zadawane przez pana Sylwestra Kotrysa oraz uczniów. Mówił m.in. o pisaniu książek i swoim pobycie za granicą. Zaprezentował nam również napisane przez siebie, interesujące książki i komiksy. Spotkanie oceniam na 10/10.

Wojtek Florek