Kolejne spotkanie z Teatrem

Dnia 5 października 2016 roku w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Mały Książę", będący inscenizacją powiastki filozoficznej Antoine'a de Saint- Exupery'ego o tym samym tytule. Za adaptację odpowiadał wrocławski "Teatr NEON".

Pomimo iż utwór jest niezwykle trudny do zainscenizowania, to aktorzy w atrakcyjny i sugestywny sposób oddali sens tej ponadczasowej opowieści o miłości, przyjaźni oraz o poszukiwaniu własnej drogi życia.

Przedstawienie przebiegało w scenerii robiącej wielkie wrażenie. Gra świateł, muzyka oraz choreografia tworzyły spójną całość oraz koncentrowały na sobie uwagę młodych widzów. Dlatego też podróż Małego Księcia po fantastycznej przestrzeni odbywała się nie tylko na scenie, ale i w gimnazjalistach aż do końca widowiska.

Sztuka wywarła wielkie wrażenie na uczniach, stanowiąc tym samym wyśmienitą lekcję powtórkową z lektury bądź doskonałe przygotowanie do rozważań o książce.