Spotkanie z bajką terapeutyczną

Dnia 11 kwietnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole niezwykłą osobę - panią Grażynę Hanaf. Jest ona pisarką, autorką między innymi bajek terapeutycznych.

Przeprowadziła z uczniami trzech klas – Ia, Ic i IIc zajęcia związane ze strachem, przybliżając mechanizmy pojawiania się lęku oraz fobii. Dzięki poznaniu jednej z jej autorskich bajek pt. "Dziewczynka- skrzynka", pani Grażyna pokazała również, jak radzić sobie ze strachem i negatywnymi emocjami.

Dodatkowo mieliśmy okazję podzielić się sposobami rozwiązywania swoich lęków oraz innych problemów.

Spotkanie uważamy za niezwykle istotne z wielu powodów. Niewątpliwie mieliśmy do czynienia z czymś niecodziennym - spotkanie z pisarką i poznanie jej twórczości. Z kolei najcenniejsze było samo clou spotkania, czyli dyskusja o strachu i jego pokonywaniu. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że chcielibyśmy więcej takich zajęć!

Na koniec pani Grażyna Hanaf zadedykowała książkę dla wszystkich uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Jerzmankach. Publikację można znaleźć w szkolnej bibliotece.
Napisał uczeń klasy II c - Kuba Bałando

Poniżej przedstawiamy kilka uczniowskich wrażeń ze spotkania.

Było bardzo ciekawie i mówiliśmy o strachu i jego pokonywaniu

Kacper Zwolinski

Moim zdaniem to spotkanie było bardzo interesujące, ponieważ mogłam się dowiedzieć o różnych sposobach radzenia sobie ze strachem.

Wiktoria Świstara

Dla mnie spotkanie z Panią Grażyną Hanaf bardzo się podobało, ponieważ każdy z nas ma jakiś lęk i nie wie, jak sobie z nim poradzić.
Klaudia Pokrywka

Spotkanie z Panią Grażyną podobało mi się, ponieważ było ciekawie i każdy mógł się wypowiedzieć na temat swojego strachu.
Natalia Niepsuj

Moim zdaniem spotkanie z Panią Grażyną było bardzo fajne ponieważ dało się spokojnie bez skrępowania porozmawiać na temat swojego strachu.
Konstancja Garbicz

Według mnie lekcja z panią Grażyną było bardzo ciekawa, ponieważ było spokojnie i mogliśmy trochę poznać pisarkę, i dowiedzieć się czegoś interesującego o strachu.
Kacper Hajkowski

Moim zdaniem spotkanie z Panią Grażyną było interesujące. Mogliśmy powiedzieć swój lęk.
Paulina Górka

Nic dodać, nic ująć. Wyśmienita lekcja i oczekuję takich więcej.

Adrian Pich