Lekcja biologii lepsza w lesie niż w ławkach szkolnych

Klasy pierwsze a i b miały lekcję biologii w kontakcie z naturą. Pod opieką Pań: Agnieszki Celuch i Sylwii Rękas oraz pana Grzegorza Drabko uczniowie podzieleni na grupy „polowali” przy pomocy własnego wzroku i telefonów na różne okazy roślin i zwierząt leśnych. Młodzież okazała się wyjątkowo ciekawska (w tym przypadku to była zaleta) i spostrzegawcza – wypatrzyli i rozpoznali skrzek i dorosłe okazy różnych gatunków żab, rozpoznali kwiaty wczesnowiosenne (knieć błotną, zawilca gajowego i szczawik zajęczy), zobaczyli jaja na żurawim gnieździe, pracowite mrówki budujące mrowisko, kiełkujące nasiona dębu, różne okazy mchów, a nawet kwitnące drzewa (topole, wierzby i brzozy). To wszystko dzięki temu, że nasza wspaniała szkoła położona jest w takim uroczym miejscu.

Zdjęcia od uczniów już wkrótce.

Opiekunowie chwalą uczniów za zachowanie godne przyrodników – uszanowanie mieszkańców lasu, podziwianie przyrody i niezaśmiecanie lasu.

Teraz kolej na 1c, która wyrusza do lasu już w najbliższy czwartek.