Spotkanie z poetką Mirką Szychowiak - 14 III 2016r.

Z okazji Światowego Dnia Poezji grupka naszych gimnazjalistów (Ewelina Sołtys, Maja Kapusta, Kacper Hajkowski) wybrała się na spotkanie z poetka Mirką Szychowiak, które odbyło się 14 marca 2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu.

Mirka Szychowiak to wybitna polska poetka i autorka opowiadań. Jest finalistką wielu ogólnopolskich konkursów literackich, w tym laureatką I nagrody XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Krajobrazy Słowa" w 2011. Była również nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2011 za książkę "Jeszcze się tu pokręcę".

Na początku spotkania młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach poetyckich, prowadzonych przez samą literatkę. Udzielała ona cennych wskazówek przy pisaniu poezji oraz prozy, a także wyjaśniała, iż warto realizować swoje pisarskie marzenia i pod żadnym pozorem się nie poddawać.
Następną częścią spotkania był wywiad z poetką, podczas którego pani Mirka dzieliła się wieloma osobistymi spostrzeżeniami dotyczącymi otaczającego ją świata i ludzi, wspomnieniami oraz inspiracjami. Nie omieszkała również odczytać wybrane utwory ze swoich zbiorów.

Na koniec autorka zadedykowała swoją publikację uczniom i nauczycielom Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach, natomiast samo spotkanie zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu. Lektura z autografem znajduje się od dziś w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do wypożyczenia!