Jesteśmy na "pudle"!!!

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym – zawody odbyły się w miniony piątek (19.02.2016) w Gimnazjum w Sulikowie. Przy wielu stołach zmagały się drużyny z siedmiu szkół w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zaszczytu reprezentowania naszego Gimnazjum dostąpili: Oktawia Ludkiewicz i Kamila Łapczyńska ze sportowej klasy 2a oraz Krzysiek Zaprawa i Darek Zarek (także z klas sportowych 2a i 1a).

W kategorii dziewcząt zespoły prezentowały wyrównany poziom. Po wielu walkach, jednych przegranych, innych wygranych i sprzyjającym układzie w tabeli (zwycięstwo gospodyń nad Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca pozwoliło nam walczyć o medale, gdyż w fazie grupowej to my pokonałyśmy Sulików 2:0, mimo, że przegrałyśmy ze Zgorzelczankami 1:2). Tzw. małe punkty (czyli stosunek setów wygranych do przegranych) zadecydowały o naszym awansie do dalszych walk. Półfinał przegrałyśmy z zespołem z Bogatyni. Choć zaczęłyśmy bardzo dobrze, nie udało się doprowadzić do końcowego zwycięstwa. Za to w meczu o 3 miejsce nie dałyśmy szans dziewczętom z Gimnazjum nr 1 ze Zgorzelca. Zdobyłyśmy brązowe medale, z czego się bardzo cieszymy. W ubiegłym roku zajęłyśmy niewdzięczne i nielubiane 4 miejsce, więc jak tak dalej pójdzie, za rok……J

Chłopcom nie udało się awansować do fazy medalowej, choć dzielnie walczyli. Trafili w grupie  na bardzo silne zespoły z Bogatyni i choć prowadzili z Gimnazjum nr 2 z Bogatyni, ostatecznie przegrali w trzech setach. Krzyśka poniosły trochę nerwy i niepotrzebnie się zdekoncentrował. W kolejnym meczu wyraźnie poprawił swoją grę, opanował emocje i walczył do końca. Przegrał po ładnej walce na przewagi – wynikiem 12:14. Było na co popatrzeć.  Darek zwany Gumisiem też grał fragmentami bardzo dobrze, ale jako początkujący na tak dużej imprezie zawodnik, nie wytrzymał presji. Mam nadzieję, że nabyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku.

Ogólnie występ naszych uczniów należy uznać za bardzo udany. Pokazali, że potrafią grać i walczyć. Gratulujemy!!!

I ja tam byłam i dopingowałam i podziwiałam

Agnieszka Celuch