Wycieczka do Elektrowni Turów w Bogatyni

Od poniedziałku mamy w szkole gości - trzech studentów z projektu wymiany międzynarodowej - MUSA'B z Jordanii, ULUKBEK z Kirgistanu i KANG SHANG z Malezji. Aby przybliżyć Im nasz region, wspólnie z uczniami klasy 1c wybraliśmy się na wycieczkę do Elektrowni Turów w Bogatyni. Tam zajęli się nami dwaj panowie – pracownicy Elektrowni. Oprowadzili nas po nowych blokach, obejrzeliśmy jedną z nastawni – centrum sterowania bloków 3 i 4. Dowiedzieliśmy się, że od nowego roku Elektrownia zmniejszyła o połowę emisję zanieczyszczeń. Windą dotarliśmy na dach bloków (62m wysokości) i oglądaliśmy panoramę całej okolicy, choć pogoda była mocno zachmurzona. Dzięki pomocy anglistki - pani Justyny Jęcek te informacje były na bieżąco przekazywane naszym gościom. Naturalnie uczniowie korzystali z okazji i zadawali panom przewodnikom całe mnóstwo pytań, a nasi opiekunowie bardzo poważnie na wszystkie odpowiadali. W trakcie wędrówki po Elektrowni pstrykaliśmy sporo fotek, a część z nich możecie obejrzeć od razu.

Katarzyna Brauza